• Dokumentacja

• Wizja przedszkola

•

Wizja Przedszkola to dokument planowania strategicznego, który jest podstawą rozwoju i doskonalenia placówki. Opisuje przedszkole, do jakiego zmierzamy. Zostały w nim uwzględnione propozycje przedstawione przez rodziców, grono pedagogiczne, pracowników przedszkola, wynikające z potrzeb i oczekiwań środowiska.

1. Jak powinno wyglądać Przedszkole naszych marzeń?
            1. Nowoczesny, duży budynek:
            • z salą do ćwiczeń gimnastycznych,  sprzyjającą  spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka;
            • salą zabaw "FIKOBAW" wywołującą u dzieci ataki śmiechu i euforii, wzrost poziomu endorfin, dobrego samopoczucia i zadowolenia;
            • przestronnymi salami zajęć o dużym metrażu, estetycznie urządzonymi, wyposażonymi w nowoczesne pomoce dydaktyczne;
            • z gabinetami specjalistów-logopedy,
            • dużą szatnią,
            • odpowiednim zapleczem kuchennym i administracyjnym;
            • Duży plac zabaw, urządzony obok budynku, wyposażony w urządzenia ogrodowe nowej generacji.
            • "ZIELONY OGRÓD"- pełen kwiatów, krzewów, drzew i miejsc do relaksu na łonie przyrody.
            1. Co chcemy osiągnąć w tym przedszkolu?
            1. Pragniemy, aby nasze przedszkole było przedszkolem rodzinnym "PRZEDSZKOLE – DRUGI DOM", otwartym na potrzeby dzieci, rodziców i środowiska.
            2. Nasze Przedszkole jest placówką nastawioną na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby, poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy.
            3. Chcemy pomóc dziecku odkryć jego zainteresowania, pasje, uzdolnienia, sprawności.
            4. Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie osiągali gotowość szkolną, odnosili sukcesy i radzili sobie z porażkami a dobry poziom nauczania gwarantował wszechstronny rozwój dziecka.
            5. Każdemu dziecku stwarzamy szansę rozwoju na miarę jego możliwości.
            6. Tworzyć warunki sprzyjające spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka w warunkach zdrowia i aktywności ruchowej.
            7. Wykwalifikowana, kompetentna kadra pod okiem której dzieci będą mogły bezpiecznie poznawać otaczający je świat.
            8. Wszyscy pracownicy naszej placówki współdziałają ze sobą tworząc przyjazną, kameralną atmosferę, dzięki której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne.
            9. Zachęcamy rodziców do aktywnego uczestnictwa w procesie dydaktyczno-wychowawczym, aby byli współtwórcami życia przedszkola, partnerami wielu podejmowanych działaniach
            10. Nasze przedszkole jest otwarte na współpracę z instytucjami i organizacjami środowiska lokalnego.

1. Czego musimy dokonać, aby osiągnąć sukces?
            1. Pracownicy przedszkola powinni współpracować ze sobą podczas wszystkich działań w placówce.
            2. Dążyć do ciągłych zmian, do doskonalenia naszej pracy.