• O nas

• O przedszkolu

• Nasze przedszkole zostało założone 01.09.1964 roku. Nieustannie jest modernizowane, wyposażone w nowoczesne kąciki zabaw. Wychowaliśmy już kilka pokoleń społeczeństwa Humnisk.

Nazwa przedszkola „ Humnisie” kojarzy się z nazwą wsi, ciepłem, uśmiechem i dobrocią. U nas wszystkie dzieci razem się bawią, śmieją i rozwijają, znajdując przyjaciół i troskliwą opiekę.

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu obdarzane są szczególną uwagą i akceptacją. Promujemy radosne dzieciństwo, zdrowy i bezpieczny tryb życia.
            Nauczycielki przedszkola to wykwalifikowana kadra pedagogiczna z dużym doświadczeniem zawodowym. Prowadzone zajęcia i zabawy są bogate w treści, różnorodne i dostosowane do możliwości i zainteresowań dzieci. W pracy z dzieckiem stosowane są elementy pedagogiki zabawy – KLANZA, ruchu rozwijającego W. Sherborne, gimnastyki twórczej K. Orffa, R. Labana, M. A. Kniessów.

Zapewniamy bardzo dobre przygotowanie do edukacji szkolnej, do funkcjonowania w otaczającej nas rzeczywistości. Dzieci biorą aktywny udział w zajęciach, nikt się nie nudzi, nie męczy, nie zniechęca, nauka wydaje się zabawą a zabawa przyjemnością.
            Pragniemy, aby nasze „Humnisie” były szczęśliwe, a w dorosłym życiu umiały przeżywać sukces i radzić sobie z porażkami.

Bardzo prężnie i efektywnie działa Rada Rodziców, która pomaga w realizacji wszystkich ważniejszych przedsięwzięć.

OFERUJEMY:

• Opiekę w godzinach 6:30 – 16:00
            • W pracy z dziećmi uwzględniamy sugestie i propozycje rodziców
            • Smaczne, domowe posiłki
            • Korzystanie z ogrodu przedszkolnego
            • Ciekawe wycieczki dla dzieci w celach edukacyjnych
            • Wycieczki całodzienne dla dzieci i ich rodziców „Zwiedzamy, uczymy się i bawimy”
            • Udział dzieci w różnorodnych konkursach i zabawach („Święto Pieczonego Ziemniaka”, „Spotkania z Piosenką”, „Andrzejki”, „Bal karnawałowy”, „Walentynki”, „Witamy wiosnę” i inne)
            • Prowadzenie uroczystości przedszkolnych („Święty Mikołaj”, „Dzień Babci i Dziadzia”, „Pikniki rodzinne”)
            • Zajęcia otwarte dla rodziców