• Dokumentacja

• KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W HUMNISKACH

• Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Humniskach  działa na podstawie koncepcji pracy, której przewodzą słowa: „ Inwestowanie w przyszłość czyli wychowanie i edukacja małego dziecka”.

Główne punkty koncepcji przedszkola na rok szkolny 2021-2022:

1.     DZIECKO - najważniejsze w przedszkolu

2.     ZABAWA -  najlepsza forma aktywności dziecka

3.     PRZEDSZKOLE- DRUGI DOM

4.     ZDROWY STYL ŻYCIA

5.     WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM

6.     Program rozwoju na ten rok szkolny obejmuje temat  rozwijania plastycznej aktywności dziecka- dlatego w roku 2021/2022 rozszerzamy koncepcje pracy

o następujący punkt:„W KRAINIE PLASTYKI”

Punktem wyjścia do opracowania koncepcji pracy przedszkola były wymagania stawiane edukacji przedszkolnej oraz podstawa programowa. Koncepcja pracy przedszkola opiera się również na wizji i misji przedszkola, rocznym programie rozwoju i programach wpierających. Została również szczegółowo przedyskutowana przez nauczycieli i rodziców na spotkaniach w dniach30-31.08.2021r., gdzie wspólnie podjęto decyzje o jej treści.

Koncepcja pracy przedszkola jest uzupełnieniem zadań określonych w Statucie. Koncepcja pracy przedszkola jest otwarta i może ulegać modyfikacji.  Zmiany mogą być dokonywane na wniosek Rady Pedagogicznej, Dyrektora Przedszkola i Rady Rodziców. Koncepcję pracy zatwierdza do realizacji Rada Pedagogiczna.